Scorpiol TEMAD'A UYE OLUN!

Yazdır
PDF

TEMAD'A UYE OLUN!

ONUR MUCADELEN İÇİN,  TEMAD'A ÜYE OLUN!TEMAD Sivil Toplum Örgütüdür..

Sivil Toplum Örgütü nedir, ona bakalım önce isterseniz..

"Sivil" sözcüğü, devlet eliyle kurulmadığını, bireylerin gönüllülük esasına göre katılımını ifade eder. "Toplum" sözcüğü herkesin katılımına açık ve gönüllülerin oluşturduğu topluluk, "Örgüt" sözcüğü ise o toplumun örgütlü olduğunu, amaçları, hedefleri ve ilkeleri olduğunu anlatır. Günümüzde sivil toplum örgütlerinin yönetim üzerinde ciddi etkileri ve demokrasinin yerleşmesinde ciddi katkıları vardır. Ticaret Odaları, Meslek Odaları birer sivil toplum örgütüdür ve bu örgütler gerek üye sayıları, gerek ekonomik güçleri ile siyasi iradenin çekinerek baktığı, karşısına almak istemediği sivil toplum örgütleridir ve bu örgütler siyaseti şekillendirir.

Sanayi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN Sanayi Odası Başkanlığından bakanlık makamına dikey geçiş yapmıştır. Şu anda sanayici iş adamlarının tüm sorunları doğrudan yönetime taşınmıştır ve muhtemelen diğer faktörler imkan verdiği ölçüde bu sorunlar çözülecektir. O sorunları bilen, bizzat yaşayan birisi çözüm makamındadır. Bu durum ülke sanayisi için de çok ciddi bir fırsattır.

Sivil Toplum Örgütü olan Sanayi Odası, sayısal ve ekonomik gücü ile Başkanını doğrudan bakanlık koltuğuna taşımıştır. Sorunlarını da..

Sivil Toplum Örgütü olmak budur ve sivil toplum örgütünün gücü de budur.

Tekrar TEMAD'a dönelim..

95 bin emekliden söz ediyoruz.. Ciddi bir rakam.. Bir o kadar da, bizimle organik bağı olmamasına rağmen gönül bağı olan çalışanlarımızı hesaba katalım.  Çalışan arkadaşlarımız kör-sağır değil.. Biz emeklilerin durumunu görüyor, bizim geçmişte yaşadıklarımızı bu gün onlar yaşıyor.

Meslektaşlarımızın çoğu köşesine çekilmiş.. Yıllardır uğradıkları haksızlıkları sineye çekmiş. Halen uygulanan haksızlıklara gözünü kapamış..Ne ben diyebiliyor, ne biz diyebiliyor!

Ankara'da 18 bin assubay emeklisinden söz ediliyor.. Yanlış bilmiyorsam aidatını ödeyen 1000 civarında üye var..

Üye aidatı ne kadar?

Yılda 25 YTL..!

Zaman zaman emeklilere ulaşıp üye yapmadıkları için TEMAD yönetimlerini suçluyoruz.. Hataları eksikleri olabilir.. Ama, önce kendi kendisine saygısı olması gereken arkadaşlarımız illa da kırmızı mühürlü mektup mu bekler? Ordu evlerinde sosyal tesislerde karşılaştığımız arkadaşlarımızla konuştuğumuzda TEMAD ne yaptı ki deniliyor.. İyi de sen üye bile olmamışsın sen ne yaptın? TEMAD bir şey yapmadıysa katıl, üye ol, sen yap!

Kendi kendine saygın varsa TEMAD'a üye olacaksın..!

Bu haksızlıkları haketmiyorum diyorsan TEMAD'a üye olacaksın..!

İnsanca yaşamak benim de hakkım diyorsan TEMAD'a üye olacaksın..!

İkinci sınıf insan değilim, üvey evlat değilim diyor ve inanıyorsan TEMAD'a üye olacaksın..

Üye olup, sivil toplum örgütü olacak, TBMM'ye bakan gönderemesen de milletvekili göndereceksin..

Sen kendini ciddiye almadan kimse seni ciddiye almaz..!

Bu kadar basit!

KAYNAK: Hüseyin SAVCI
WWW.EMEKLIASSUBAYLAR.ORG
Okuma: 11215
Yorumlar (3)Add Comment
Ziya TEPELİ
...
yazar Ziya TEPELİ, Ocak 10, 2010
Sayın Hüseyin Savcı'ın yazısından alınan yazı esas gerçeği yansıtmış durumda.Bizler her zaman bananecilik ve bekleyicilik yapmamayı öğrendiğimiz zaman bir çok haklara sahip olabiliriz.Çalışan ve emeklisi ile 200,000 ni bulan büyük bir toplum olarak haklarımızı alabilmemiz için yasal kuruluşumuz olan TEMAD'a çatısı altında çalışanların ailelerini,emeklilerinde kendileri bizzat üye olmaları ile başarabiliriz.Ancak bir çok arkadaşımız çeşitli düşüncelerle üyeliklerden kaçmaktadır.Kendilerince bazı düşüncelere girmektelerdir.Dernek lokalleri belki kahve ve oyun yeri gibi olabilir.Önemli olan oralarda beraber olabilmek olmalıdır.Düşünceleri olan arkadaşlarımızın oralara gelip düşüncelerini paylaşmaları ve derneğimizi daha nasıl yüceltilebileceğini savunmalarıdır.Olmadık kahvelere giderek oralarda konuşarak ve Temad'ı kötüleyerek bir şeyler kazanılmaz.Daha çok kendilerinden bir çok şey kaybederler.Haklarımız o kadar çok ki almış olduklarımız alınacakların yarısı bile yoktur.Mücadele etmekten emekli olmamalıyız.Bir şeylerin değişmesini ve uygun olmadığını konuşan arkadaşlarımız gelip kendileri başarmalarıdır.Dernek oralara seçılen arkadaşlarımızın değildir.Oralarda çalışan görev yapan arkadaşlarımız gönül bağlılığı ile bulunmaktadır.Her başaracağım diyenede yer vermeye açıktır.Çünkü bu dernek bizim toplum kuruluşumuzdur.Derneksiz hak alınabildiği görülmemiştir.Görülemezde.Tüm arkadaşlarımızı hangi il ve ilçe'de olursa olsunlar.TEMAD çatısı altında toplanmaya davet ediyor saygılar sunuyorum.
0
...
yazar Selçuk İÇER, Ocak 11, 2010
Tüm sitelerde E.Assubayların öncelikli görevinin TEMAD'a üye olmasıdır şeklinde yazıyorum.Meslektaşlarımızda konunun önemine binaen sürekli yazıp davet ediyorlar.Malesef büyük çoğunluğumuz TEMAD'a üye olmamak için direniyorlar TEMAD ÜYE FORMUNU çoğaltıp bir çok meslektaşıma dağıttığım halde ne acıdırki ya geri dönmüyorlar yada biraz ileride buruşturup atıyorlar.Meslekteki dağınıklık bir araya gelememek emekli oluncada devam ediyor zihniyet değişmiyor.Bahane mazeret bol"" Ben eleğimi duvara astım,Birinci derecedeyim alacağım kalmadı,Ben sinirli adamım başım belaya girer,Assubayla yola çıkılmaz,Bana ne verecek vs.Birde suçlama Abi üye götürünce yüzde kaç alıyorsun babanın hayrına koşturmuyorsunya...Adam sendecilik,boş vermişlik hepsi bir arada.Nasıl mücadele verilecek?Kiminle hangi dernekle ?TEMAD ın eksiklikleri vardır olacaktırda Yönetimini yeterli yetersizde bulabiliriz eleştirir istifasınıda isteyebiliriz..Ama üye olmak ve destek vermek kaydıyla.İşin ilginç tarafı üye olmayanlar daha çok eleştiriyorlar (!)Başarı ve mücadelenin yolu birlik ve beraberlikten Güçlü Sivil Toplum örgütü olmaktan geçer siyasiler dahi üye sayınıza bakıp muhatap alıyorlar.Sayınızı alacakları oyla değerlendiriyorlar.İlgi ve alaka buna göre oluyor.Bugün sahipsiz kalmamızın nedenlerinden biriside budur.Tüm olumsuzluklara rağmen bu konuda hepimiz gönüllü olarak çalışmalı çevremizdeki meslektaşlarımızı TEMAD şubelerine götürmeli ve üye olmalarını sağlamalıyız.Bu düşüncelerle Saygılar sunar herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.
Ziya TEPELİ
...
yazar Ziya TEPELİ, Ocak 14, 2010
Sevgili arkadaşımız Sayın Hüseyin Savcı'nın yazısı çok önemlidir.Bir çok devremiz ve arkadaşımız Derneklerimize üye olmamaktadır.Ya 1.dereceye düştüm bana ne veya ben yaşlandım bunlarla uğraşamam demektedir.Oysa her işin yaşı yoktur.Mücadelenin yaşı hiç yoktur.Zaten mücadeleyi kendimize olduğu kadar bizden sonraki arkadaşlarımız için yapmalıyız.Çünkü bizler artık emekliliğini kazanmış kişileriz.Kışlada sicil alamayız veya rahatımız bozulur diye çekinmiş olabiliriz.Ancak artık artık ne askerliğimiz kaldı nede sicilimiz.Bundan sonra çocuklarımız,torunlarımız ve bizden sonra yetişen kimselere faydamız olmalıdır.Dernek başkanlıklarını ve derneklerdeki olayları beğenmeyen arkadaşlarımız neden üye olup daha iyi şeyler yapmak istemezler.Kendilerine bir sormalıdırlar.Bilmelidirler oralarda gönül bağı ile çalışan bir çok arkadaşımız bulunmaktadır.Hiç bir karşılık beklemeden oralarda bütün günlerini bizlere bir faydalı hak alabilmek için çırpınırlar.Unutmayalımki destek olmadan hiç bir dernek veya toplum kuruluşu yaşayamaz.Toplum biliçlenmedikçe bir araya gelmedikçe ferdi olarak hiç bir hak alınamaz.Emeklisi ile 100.000 leri, bulan mesleğimize ait TEMAD'ın çatısı altında toplanmaya ve destek olmaya tüm arkadaşlarımızı davet ediyorum.Saygı ve sevgilerim ile.

Yorum yaz
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız, eğer kayıtlı değilseniz lütfen ilk önce kayıt olunuz.

busy